Sök kurs 👉

Återbruk textil - Sömnad / Svenska

Längd
32 timmar
Pris
0 SEK
Nästa kurstillfälle
2 september, 2025 se detaljer
Utbildningsform
Kurs
Längd
32 timmar
Pris
0 SEK
Nästa kurstillfälle
2 september, 2025 se detaljer
Utbildningsform
Kurs
Vill du veta mer? 🤗

Info om Återbruk textil - Sömnad / Svenska

Klädsömnad med begagnade textiler där vi skapar något nytt en hållbar studiecirkel för dig som gillar att vara kreativ. Är du sykunnig, kreativ, vill öva på svenska och gillar återbruk så är det kursen för dig.

Klädsömnad med begagnade textiler där vi skapar något nytt en hållbar studiecirkel för dig som gillar att vara kreativ. Är du sykunnig, kreativ, vill öva på att prata svenska och gillar återbruk så är det kursen för dig. Detta är ett samarbete med Röda Korset där vi återskapar nya alster av gamla inlämnade saker.

Studiecirkeln är i samarbete med Röda Korset

FÖRKUNSKAPER

Sykunnig

KURSMATERIAL
Finns på plats

BRA ATT VETA
Kursen äger rum varannan vecka, jämna veckor, ca 8 ggr. Symaskin finns på plats. 

 

Är du intresserad och vill veta mer om kursen?

» Vänligen fyll i en intresseanmälan nedan

Intresseanmälan

Intresseanmälan

Intresserad av Återbruk textil - Sömnad / Svenska och vill veta mer? Kontakta kursarrangören direkt! En intresseanmälan är kostnadsfri och inte bindande.

reCAPTCHA logo Den här hemsidan är skyddad av reCAPTCHA och Googles Integritetspolicy och Användarvillkor tillämpas.