|
Sammanfattning
![]()
![]() |
|
|||||||||||
Vardagslydnad 1 är en fortsättningskurs som är tänkt till dig som gått
valpkurs eller grundkurs. Här jobbar vi med övningar som man har nytta av
i vardagen. Många av övningarna som fanns i grundkursen/valpkursen vidarutvecklas och målet med kursen är att få en bra allmänlydnad för en trivsam tillvaro tillsammans. Varje tillfälle består även utav teori.
Kursen är fördelad på 6 tillfällen och hålls både inomhus och utomhus.
Pris: 990 kr
Skicka en intresseanmälan för mer information om kursen!
Alla kurser på Tass i Hand bygger på positiv förstärkning baserad på modern beteendevetenskap och inlärningspsykologi enligt etologiskt och etiskt korrekta metoder. Vi tar avstånd från strafftänkandet och arbetar med att stärka relationen mellan hund och ägare samt att träningen ska vara rolig för alla inblandade.
Metoderna bygger på ras och individanpassad träning baserad på mycket kunskap och förståelse för hunden och dess ursprung. Kunskap och förståelse för att varje hund är unik och likaså varje relation mellan hund och människa är något jag värdesätter högt på mina kurser.
Den praktiska träningen varvas med teori för att ni som ägare ska få en så bred grund att stå på som möjligt. Mitt mål är att både hund och ägare ska trivas på kurserna, finna glädjen i att jobba tillsammans samt stärka relationen och hitta nya lösningar.
» Mer information
För mer information om Tass i Hand eller deras kurser, gör en intresseanmälan nedan.
För att få mer information om Vardagslydnad 1, fyll i följande uppgifter: