Matlagning för privatpersoner
Välkommen till AVEQIA’s gastronomiska värld.
Under alla våra år har våra gäster efterfrågat möjligheten att få komma till oss även som privatperson tillsammans med exempelvis tjejgänget, svensexan eller som en inspirerande kväll tillsammans med släkt och vänner vid födelsedagar.
Nu kan du som privatperson under fem timmars tid laga mat, under handledning av våra stjärnkockar och ha en riktigt trevlig kväll!
Ni får mousserande och Amuse-bouche*, fritt vin och alkoholfritt alternativ under matlagningen, en trerätters avsmakningsmeny och presentförkläde! AVEQIAs sommelier har tagit fram ett passande vinpaket till menyn.
AVEQIA är en lyxkrog samtidigt som det är en upplevelse där gästerna själva lagar maten tillsammans med stjärnkockar.
Kom ensam, ta med respektive eller några vänner, vi garanterar en trevlig och inspirerande kväll med fantastisk mat! Inspirationsmatlagning genomförs på AVEQIA på lördagskvällar från 17.00. Boka biljetter direkt på Ticnet eller köp ett presentkort och ge bort till någon du känner som gillar mat och vin.
Varmt välkomna hälsar alla vi på AVEQIA