|
Sammanfattning
![]()
![]() |
|
|||||||||||
Denna yogakurs lägger grunden för framtida yogautövning.
Du kommer att lära dig grundteknik/biomekanik, andningen i yoga, olika andningsövningar och meditation.
För mer information om yogakursen, vänligen skicka en intresseanmälan!
En kurs för dig som är ny för yoga, haft ett uppehåll eller vill lära dig yoga från grunden.
980 kr för 6 ggr á 1,5 h.
yogaShaktiHos oss på yogaShakti kan du framför allt utöva Anusarayoga, Shaktiyoga och Viryayoga - dynamiska yogaformer som lägger stor vikt vid biomekanik och kroppsförståelse samt att du med yogan ska just finna den glädjen inom dig själv och i din kropp.
Du kommer att upptäcka att din kropp kan och orkar mer än du tror! Framför allt syftar yogan till att öppna upp din kreativitet, kraft, energi och ditt hjärta för att få tillgång till den unika kraft som finns inom oss alla.
yogaShakti har nu öppnat dörrarna till de nya lokalerna på Timmermansgatan 10, nära Mariatorget. Vi vill skapa en mötesplats med yoga som öppnar upp för glädje, kreatvitet och energi.
Välkommen till yogaShakti!
Mer information
För mer information om yogaShakti eller deras utbildningar, gör en intresseanmälan nedan.
För att få mer information om Grundkurs i Yoga 6 ggr, fyll i följande uppgifter:
Unna din kropp och själ en härlig yogakurs. yogaShakti erbjuder kurser som passar alla, nybörjare som vana utövare. I nyöppnade lokaler vid Marietorget kan du hitta lugn, glädje och energi.