Anpassade yoga- och andningsövningar för dig som är gravid.
Rörelserna stärker hela kroppen och ger en ökad smidighet i musklerna, även i bäckenbotten. Yoga kan förebygga och lindra ryggproblem och andra besvär som är vanliga under graviditeten.
Under passet tränar vi också både mentalt och fysiskt inför den stundande förlossningen genom profylaxandningstekniker, krystövningar och avspänningsövningar med stärkande tankar.
Ökad kroppsmedvetenhet är till stor hjälp under förlossningen.
Allt för att göra din graviditet och förlossning så lätt som möjligt.
Vänligen skicka en intressanmälan om du är intresserad av att pröva på denna kurs och vill ha mer info om kursen i gravidyoga.
20% rabbat om man är VIP medlem för mer info VMYOGA.se
Alltid prova gratis
Du börjar och slutar när du vill i mån av plats och betalar för 5 ggr i taget (klippkort).

VM yoga består av två yoga- och friskvårdcenter i Stockholm: Västerorts Yoga & RehabCenter i Vinsta och Mälarö FriskvårdCenter på Ekerö!
Hos oss kan du utöva Hatha Yoga, Ashtanga Yoga, Meditation, Yin Yoga, Pilates, Senior Yoga, Zumba, Gravid Yoga med profylaxträning, Mamma/Baby Yoga med babymassage. Vi har också kurser i bland annat Pranayamateknik och Qigong.
På centren finns också terapeuter inom massage, ayurveda, fotvård, kognitiv beteendeterapi, näringsterapi, naprapati m.m. Vi ordnar också yogaresor.
Mer information
Vänligen skicka en intresseanmälan för mer information om VM yoga och deras kurser.
För att få mer information om Gravidyoga med profylaxandning, fyll i följande uppgifter: