|
Sammanfattning
![]()
![]() |
|
|||||||||||
Teknikträning i form av övningar samt sammansatt simning både individuellt och i grupp. Målsättningen är att kunna simma 100 m frisim (crawl).
Siminstruktör:
Anna-Carin Nordin är Sveriges främsta långdistanssimmare och utbildad simtränare från Svenska simförbundet.
Tider:
Tisdagar och Torsdagar kl: 06:15 – 07:00
Måndagar och Onsdagar kl: 06:15 – 07:00
Kurslängd:
8 x 45 min
Vänligen skicka en intressanmälan om du vill ha mer info om simkursen.
Alla som vill lära sig att simma 100m crawl.

Centralbadet är en oas mitt i Stockholm. Kom bort från vardagens stress och krav. En stunds avkoppling hos oss där du är i centrum och fokusering på välbefinnande, harmoni och balans råder. I vårt jugendpalats har människor idkat friskvård i över 100 år.
Med Stockholms kanske största utbud av olika behandlingar, klassiska likväl som helt unika, och med salongsbad och tre olika varmluftsbad samt bubbelpool, thermalbassäng, yogastudio, träningsgym, relaxavdelning med tillhörandes bar samt spameny med hälsoinspirerad mat och mycket, mycket mer, så kan vi idag uppfylla de flesta av våra gästers önskemål. Oavsett om det rör sig om en avslappnande skönhetsbehandling, ett meditativt yogapass, en välgörande helkroppsmassage eller kanske ett mer hektiskt pass på gymmet.
» Mer information
För mer information om Centralbadet eller deras kurser, gör en intresseanmälan nedan.
För att få mer information om Crawlkurser, fyll i följande uppgifter: